DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Velitelstvý Hvězdné Brány

l Technologie a znaky

.:l Technologie a znaky l:.


Symboly ( ZNAKY )


1 - Earth 2 - Crater 3 - Virgo 4 - Bootes 5 - Centaurus
Symbol Země Pohár Panna Honák Kentaur
6 - Libra 7 - Serpens Caput 8 - Norma 9 - Scorpio 10 - Corona Austrina
Váhy Had Pravítko Štír Jižní Koruna
11 - Scutum 12 - Sagittarius 13 - Aquila 14 - Microscopium 15 - Capricornus
Štít Střelec Orel Mikroskop Kozoroh
16 - Piscis Austrinus 17 - Equuleus 18 - Aquarius 19 - Pegasus 20 - Sculptor
Jižní ryba Koníček Vodnář Pegas Sochař
21 - Pisces 22 - Andromeda 23 - Triangulum 24 - Aries 25 - Perseus
Ryby Andromeda Trojúhelník Beran Perseus
26 - Cetus 27 - Taurus 28 - Auriga 29 - Eridanus 30 - Orion
Velryba Býk Vozka Eridan Orion
31 - Canis Minor 32 - Monoceros 33 - Gemini 34 - Hydra 35 - Lynx
Malý pes Jednorožec Blíženci Hydra Rys
36 - Cancer 37 - Sextans 38 - Leo Minor 39 - Leo 40 - Abydos
Rak Sextant Malý Lev Lev Symbol Abydosu

 


Technologie


Pozemská technologie

X-301

Je to vlastně mírně upravený goa'uldský kluzák (takže může létat i ve vesmíru). Z pozemské technologie v něm příliš mnoho věcí není. Je však nepoužitelný, protože po Teal'cově zradě Apophise bylo do kluzáků zabudováno skryté návratové zařízení, které převzalo kontrolu nad řízením.

X-302

Tento letoun je úplně o něčem jiném. Vzhledem sice připomíná goa'uldský útočný letoun a nejdůležitější systémy jsou stále mimozemského původu, jinak je ale celý postaven lidmi. A navíc může (díky naquadrii) využívat i hyperpohon. Ten ale není plně funkční kvůli nestabilitě naquadrie.

X-302

X-303 alias "Prometheus"

Tato loď vzhledem připomíná asghardské loďe a taky využívá asghardské zbraně a štíty. Samozřejmě je schopna využívat (tentokrát poměrně funkční) hyperpohon. Využívá k tomu prvek naquadrie.

 

Iris

Je to štít na pozemské hvězdné bráně, který spolehlivě brání proti komukoliv, kdo chce bránou projít na Zem. K jeho otevření je zapotřebí vyslat kód. Iris je vyrobena ze slitiny Titanu a mimozemského Trinia.

Pozemská brána se zavřenou Iris ... tady z boku Zavřená iris

 

 

Goa´uldská technologie

 

al-kesh

Goa'uldský bombardér který se dokáže maskovat. Má poměrně účinné zbraně. Když SG-1 společně s Jacobem chystala na "vypůjčené" Cronosově lodi past na Apophise, Al-kesh se zničehonic vynořil a během pár vteřin na lodi vyřadil zbraně, štíty a hyperpohon.

download video, 319kB, 25s

Goa'uldský bombardér Al-kesh

Goa'uldský útočný letoun (kluzák)

Mimořádně malý a pohyblivý letoun. Na goa'uldských mateřských lodích jich bývají desítky, možná stovky. Goa'uldi je používají snad při každém útoku na jinou planetu.

Goa'uldský kluzák Goa'uldský kluzák Goa'uldský kluzák v akci

Transportní kruhy

Už podle názvu je jasné k čemu slouží. Přenášejí hmotu z jednoho místa na druhé v obou směrech najednou. Bývají na každé goa'uldské lodi, v pyramidách i na povrchu planety.

Transportní kruhy Transportní kruhy

Tyčová zbraň

Tuto zbraň používají jaffové asi nejvíce. "Pohání" ji tekutý naquadah v malé lahvičce uvnitř zbraně. Může vystřelit nesčetněkrát. Její silnější "verze" se používá i například v útočných letounech.

Tyčová zbraň Tyčová zbraň Tyčová zbraň

Zat'niaktel

Tato malá zbraň není tak účinná jako tyčová zbraň. Její první výstřel nepřítele znehybní a teprve druhý zabije. Třetí výstřel pak obět rozloží a pak už není do čeho střílet.

 

 T.E.R.

 

T.E.R.Nákres T.E.R.T.E.R. neboli Transphase Eradication Rod.

Je to zbraň, kterou vyvinuli Goa´uldi. Tato zbraň byla vytvořena za účelem boje proti rase Reetou, která je pro humanoidy neviditelná. T.E.R. vyzařuje záření, které zviditelní mimozemšťany a poté je možné použít palebnou sílu zbraně k jejich zabití.

Tok´rům se podařilo získat několik těchto zbraní a poté co Reetou pronikly do SGC pomohli jim najít je a zničit. Poté na Zemi zanechali několik těchto zbraní, aby se lidé sami mohli vypořádat s Reetou teroristy.

TOPlist

Asgharská technologie

  Asgardská mateřská loď

 

 

Asgardská mateřská loď je plavidlo standartně používané Asgardy. Je vybavena důmyslným maskovacím zařízením a pozemskou technikou je neodhalitelná. Energii vyrábí čtyři neutrino-iontové generátory. Všechny asgardské lodi jsou vybaveny vnitřními tlumícími štíty, které se v případě exploze aktivují. Jsou také vybaveny transportním zařízením a jsou schopny cesty hyperprostorem. Během cesty hyperprostorem není možná funkce ani šťítů, ani zbraní, protože veškerá energie je spotřebovávána hyperpohonem.
Je pravděpodobné, že disponují vyspělými zbraňovými systémy, o kterých není nic bližšího známo.
Jediná v seriálu zatím představená asgardská mateřská loď je Biliskner. Tato loď patřila veliteli asgardské flotily, Thorovi. Byla však infikována replikátory a Thor ji společně s SG-1 nechal shořet v zemské atmosféře a tím zničil replikátory.
(viz Thor's Chariot, Nemesis, Small Victories)

Asgardská mateřská loď Biliskner transportuje Jaffy z Cimmerie. Asgardská mateřská loď Biliskner zakrátko shoří v zemské atmosféře.

Thorovo kladivo

Velmi účinná zbraň proti Goa'uldům. Asghardi ji ale (zatím) dali pouze na jednu planetu. Zařízení u Hvězdné brány Goa'ulda přenese do nějakého bludiště na jehož konci je Thorovo kladivo, které vyjme z hostitele symbionta.

 

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Thorovo kladivo

 

  Asgardské transportní zařízení

 

Zařízení, které dokáže přenášet hmotné předměty na poměrně dlouhou vzdálenost (např. z lodě na orbitě na povrch planety). Pracuje na podobném principu, jako hvězdná brána, nebo transportní kruhy. Transportovaný objekt je přenesen v podobě rychle se pohybujícího se paprsku bělavé energie. To znamená, že před transportem je s největší pravděpodobností rozložen na molekuly.
Asgardské lodě disponují projektory transportních paprsků. Jsou rovnoměrně rozmístěny po celém trupu lodi a vykrývají vždy nálevkovitou oblast. To znamená, že prostor blízku trupu je v některých místech mimo dosah zařízení.
Když byla Thorova loď Biliskner napadena replikátory trasportoval Thor pomocí tohoto zařízení Jacka na svou loď, aby mu je pomohl zničit. Thor tehdy vyřadil výstupní část zařízení, aby se replikátoři nemohli transportovat z lodi. Byl tedy možný přesun pouze dovnitř lodi, nikoliv ven. Přenos vyvolává energetický puls dost silný na to, aby přilákal replikátory.
Asgardi používají transportní zařízení nejen na lodích, ale také k pohybu na svých planetách.
(viz Thor's Chariot, Nemesis, Small Victories)

Asgardská mateřská loď Biliskner transportuje Jaffy z Cimmerie Thor právě transportoval Jacka na palubu své lodě Biliskner

 

  Bitevní loď O'Neill

 

O'Neill je první Asgardskou lodí, která byla navržena speciálně pro boj s replikátory. Je to naprostý vrchol Asgardské technologie. Trup byl vyroben ze slitiny naquadahu, trinia a uhlíku. O zbraňových systémech není nic známo. Loď je schopná vstoupit do hyperprostoru a disponuje ochrannými štíty. "O'Neill" byl jednou z posledních nadějí v boji proti replikátorům.

Když se k domovské planetě Asgardů (Othala) blíží 3 lodě kontrolované replikátory není O'Neill ještě dostavěný. Asgardi posílají 5 lodí, aby postup replikátorů zpomalili. Mezitím se Thor se Sam snaží přijít na způsob, kterým by mohli replikátory zastavit. Lodě vyslané Asgardy jsou zničeny a replikátoři se blíží k planetě...

Sam nakonec vymyslela řešení: O'Neill vstoupil do hyperprostoru (kde, jak všichni víme nefungují zbraně a štíty, protože veškerá energie je spotřebovávána hyperpohonem :-)) a lodě kontrolované replikátory ho pronásledovaly. Potom Thor se Sam dálkové iniciovali na O'Neillu autodestrukci a tím zničili i lodě replikátorů.
(viz Small Victories)

 

Bitevní loď O'Neill

 

 

 

 

Zdroj : sg1.cz , sg-atlantis.717.cz , http://stargate-sg1.sff.cz/

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek