DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Velitelstvý Hvězdné Brány

l Brána a ovl. panel ‚ postavy

.:l Brána , ovládací panel , postavy l:.


Brána

Hvězdná brána je kruh o průměru cca. 6m, vyrobena je z mimozemského materiálu NAQAHDAH a skládá se ze dvou kruhů. Z vnějšího, jenž obsahuje 9 zámků (jen 7 jich je aktivních;zbývající 2 jsou většinou v zemi - jsou to ty dva které jsou dole a nejsou vidět) a vnitřího rotujícího, který obsahuje 39 symbolů tzv.: CHEVRONY. Těchto znaků se užívá k zadávání koordinátů potřebných k vytvoření
tzv.: ČERVÍ DÍRY mezi dvěmi branami. Chvronů je třeba 7 (6 pro určení polohy místa v 3D prostoru a 7. jako výchozí bod), všechny se uzamknou v aktivních zámcích na vnějším kruhu brány a pokud je adresa správná nebo nedošlo k planetárnímu posunu, vytvoří se červí díra. Brána není pozemský produktem, nýbrž mimozemské civilizace zvané ANTIKOVÉ, jež utvořili síť bran po celé naší galaxii a několika dalších. Ovládána je pomocí OVLÁDACÍHO PANELU nebo také DHD - Dial Home Device, které je skoro vždy umístěno poblíž Hvězdné brány.

Ovládací panel

Ovládací panel (Dial Home Device), je řídící jednotka k hvězdné bráně. Toto zařízení obsahuje identické symboly jaké má brána. Zadávají se na něm v přesném pořadí, aby vytvořily ADRESU. Těchto symbolů je potřeba 6 a 7. jako výchozího bodu. Na každé planetě, která má bránu, je však výchozí bod jiný. Uvnitř tohoto zařízení se také nachází energetický článek potřebný k napájení brány.

DHDDHD


Postavy

 

Podplukovník Samantha Carterová

stromKapitán Samantha Carterová se do SGC a k SG-1 připojila jako specialistka na hvězdnou bránu.Podle její teorie vedla červí díra na více míst.Proč by potom bylo na bráně 39 symbolů?Ovšem žádná jejich kombinace nefungovala.Carterová v sobě měla nějakou chvíli Tok'ru Jolinar.Později v průběhu 3 sezóny byla za svoje zásluhy u SGC povýšena na Majora.V mozku majora Carterové byla mimozemská inteligentní entita.Později, když byl plukovník O'neill povýšen na Generála, ihned povýšil Majora Carterovou na Podplukovníka.Na začátku deváté sezóny se po rozpadu SG-1 přesunula do oblasti 51, ale hrozba Ori ji donutila připojit se zpět k SG-1.Samantha má bratra Marka.Její matka umřela při autonehodě.Její otec, Generál Jacob Carter měl smrtelnou rakovinu ovšem Sam mu nabídla soužití s Tok'rou Selmak.

Doktor Daniel Jackson
stromDoktor Daniel Jackson byl v týmu plukovníka O'neilla již při první výpravě na Abados.Danielovi se podařilo rozluštit symboly na kamenné desce, která byla nalezena poblíž brány a určit adresu a výchozí bod Země.Daniel umí mluvit více než dvaceti jazyky včetně Goa'uldštiny a později i Antičtiny.Oženil se ze Sha're, která byla z Abydosu, ale Goa'uldi ji odvedli a Apophis si z ní udělal svoji družku.Daniel se připojil k SG-1 aby Sha're našel a osvobodil ji.Nakonec byla zabita.Daniel také objevil polohu ztraceného města Antiků - Atlantis, kam se měl jet několikrát podívat, ale okolnosti v jeho Galaxii mu v tom zabránily.Na Zemi nemá žádné příbuzné.Jeho rodiče zemřeli při tragické události v New Yorkském muzeu, kdy se na ně zřítil kamenný strop jedné kulisy.

Svobodný Jaffa Teal'cstromTeal'c je Jaffa, národ který musí odjakživa sloužit Goa'uldům, kteří předstírají jejich bohy.Byl to první muž Apophise, kterého mu doporučil jeho učitel Bra'tac.Později když byla SG-1 na Chulaku zajata, rozhodl se zradit svého falešného boha a pomoci SG-1.Později na doporučení plukovníka O'neilla byl dosazen do týmu SG-1, jelikož znal hodně tajemství Goa'uldů a planet, které Goa'uldi zotročili.Teal'c je ženatý s Dry'uc a má syna Ry'aca.Nyní je jeho žena mrtvá.Teal'c se stále snažil osvobodit Jaffský národ před útlakem Goa'uldů.To se mu později s pomoci Bra'taca SG-1 a několika svobodných Jaffů podařilo.Nyní má však strach, že Jaffové opustily své původní falešné bohy Goa'uldy, a podlehnou nynější moci Ori.Tomu se snaží Teal'c zabránit.

Generál Hank Landry
stromGenerál Hank Landry byl na velitele SGC doporučen Generálem O'neillem, který se vzdal vedení SGC a spolu s Generálem Hammondem jsou v "Homeworld security".Gen. Landry volí spíše kamarádský přístup ke svým podřízeným, ovšem to z něj nedělá žádného neschopného Generála.SG-1 jsou schopni udělat cokoliv na jeho rozkaz.Generál Landry má dospělou dceru - doktorku Lamovou.Nevycházejí spolu příliš dobře, protože Její otec nebyl při jejím dospívání většinu času s ní a jeí matkou a ona mu to dávala za vinu.Později, když byl Generál Laandry nakažen nemocí Priorů, doktorka Lamová mu odpustila.

Plukovník - Generál Jack O'neill
stromGenerál Jack O'neill(dříve plukovník) byl od počátku seriálu Stargate SG-1 velitelem týmu SG-1.Je to vojenský specialista na zbraně a výbušniny.Byl ženatý se Sárou, ale rozveli se po té, co se jeho syn zastřelil jeho zbraní před první výpravou na Abydos.O'neiil je oblíbenec Asgardů, hlavně Thora, kterého má O'neill taktéž rád.Naopak k Tok'rům cití O'neill odpor.Nedokáže se vyrovnat s vzájemným soužitím symbionta a hostitele.Dvakrát mu byly do hlavy zkopírovány všechny vědomosti Antiků.V osmé sezóně byl povýšen na brigádního generála a bylo mu svěřeno velení SGC.V 9 sezóně byl povýšen na generálmajora a společně s Generálem Hammondem mají na starosti "Homeworld Security"


Generál George Hammond
stromGenerál George Hammond byl dosazen do velení SGC po Generálu Westovi.Ovšem pod jeho velením se s bránou moc nedělo.Až do doby kdy na Zemi přišel Apophis.Generál Hammond byl velice schopný vůdce, ovšem to si nemyslela NID.Ta se jej dokonce pokusila vydírat.Vyzvedli jeho vnučky ze školky, a požadovali aby odstoupil z vedení SGC.Jack O'neill mu ovšem pomohl a Generál Hammond tak vedl projekt Hvězdné brány dlouhých sedm let.Nyní vede Generál Hammond společně s Generálem O'neillem "Homeworld security".


 

Cameron Mitchell

 Ben Browder

Cameron vystudoval střední školu v Kansasu, kde mají jeho rodiče malou farmu a během studií se platonicky zamiloval do své spolužačky, Amy Vanderburg, kterou později v epizodě Bounty potkává na sešlosti jejich třídy. Mitchell před převelením do SGC vedl eskadru letounů F-302 v bitvě proti Anubisovi nad Antarktidou a jako jeden z posledních letců se snažil ze všech sil zastavit nepřátele, ale nakonec byl sestřelen a jeho letoun se zřítil několik kilometrů od místa bitvy. Utrpěl vážné zranění páteře a doktoři mu nedávali příliš mnoho nadějí, že by mohl někdy opět chodit. Stál si však za svým cílem a pomocí intenzivní rehabilitace, se za několik měsíců postavil na vlastní nohy. Mitchell si později vybral místo v SG-1, protože chtěl být v první linii s těmi nejlepšími, nazpaměť zná snad všechna hlášení a v deváté sezóně byl přiřazen k SG-1 jako její velící důstojník. Předtím, než se však stal pilotem letounu F-302, měl Cameron na svědomí zabití mnoha nevinných civilistů. Během jedné mise měl totiž za úkol zničit konvoj, který měl převážet nepřátele, ale jakmile vypustil střelu, měl z velitelství přikázáno, aby nestřílel, protože se zjistilo, že zmíněný konvoj převáží jen nevinné uprchlíky do bezpečí. Třebaže byl zproštěn obvinění, nemohl se s touto událostí vyrovnat a téměř rezignoval na svou funkci.
 
 

Vala Mal Doran


Claudia Black
 
Vala dělá problémy a dělá je ráda, zvlášť když z nich tu a tam něco kápne i jí. Vala byla po nějakou dobu hostitelkou Goa'auldské královny Qetesh, poté jí osvobodili Tokrové, ale lidé Valu nenáviděli dál, nedokázali pochopit, že všechny hrozné skutky neudělala ona ale Qetesh. Vala se proto musela postarat o sebe, jak jen to šlo, a stala se z ní pěkná potížistka, my se s ní setkáme, když se v převleku za Anubisova supervojáka a snaží ukradnout první lidskou mězihvězdnou loď - Prometheuse. V závěřečných řadách seriálu Stargate SG-1 se stala jednou z hlavních postav a sblížila se s Danielem Jacksonem
 


Jonas Quinn

 

Jonas Quinn

Jona Quinn nastoupil do teamu SG-1 poté, co Daniel zemřel na jeho domovské planetě. Je jediný z lidí ze své planety, který věří, že havárie nebyla chyba Daniela, ale vědců pracujících na látce zvané naqadria.

Jonas proto utekl na Zem, kde si "zařídil" místo v týmu SG-1. Chce svým působením v teamu SG-1 odčinit smrt Daniela. Jonas má schopnost se velice rychle učit. Díky tomu již SG-1 mnohokrát pomohl.

 

Janet Fraiserová


Janet Fraiserová

 

Dr. Fraiserová je hlavní doktorkou na základně SGC. Zodpovídá také za zdraví všech lidí na základně. Proto kontroluje stav všech členů SG teamů ihned, co se vrátí z mise. Musí si ale také poradit se všemi viry a nemocemi, které jsou na základnu zavlečeny. Léčila i goa'uldy - např. Apophise. Vydává se i na mise mimo Zemi.

 


Zdroj : sg1.cz , sg-atlantis.717.cz , http://stargate-sg1.sff.cz/

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek